Kurumsal

Exproof Marketing

25 yıllık sektör tecrübesini arkasında bulunduran Exproof Marketing 2000 yılı başından beri ex-proof (alev sızdırmaz) elektrik malzemelerinin ithalat ve satışını yapmaktadır.

Satış ve pazarlamasını yaptığımız ürünler; CO.SI.ME., WAROM, COELBO, CEMP, WOLF, HELIOS, OSTBERG, KROMANEC, CEAG, COOPER, PEPPERS, DIALIGHT markalarını haiz olup tamamı ATEX sertifikalı ve CE belgelidir. Bu firmaların ürettiği ex-proof malzemelerin ATEX sertifikaları, CEC, LCIE, PTB, NEMKO, DNV, EUT gibi saygın, bağımsız belgelendirme kuruluşları tarafından verilmiştir.

Bu firmaların ürettiği ex-proof ürünler dünyanın her tarafında kullanılmakta olup, teknik destek ve garanti konularında AB normları çerçevesinde hizmet vermekteyiz.

AB ülkelerinde, kullanılacak ex-proof ürünlerin ATEX sertifikalı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Ülkemizde de, ATEX Yönetmeliği Avrupa Birliğinin 94I9IEC direktifine paralel olarak, 30.12.2006 tarih ve 26392 sayılı Mükerrer Resmi Gazetede, “Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile ilgili Yönetmelik (94I9IAT)” olarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca yayınlanarak kabul edilmiştir. Bu yönetmeliğe göre kullanılacak tüm ex-proof malzemeler ATEX (ATmosphere EXplosive) sertifikalı olmak zorundadır. Bu tanıma uymayan malzemelerin kullanılması güvenlik açısından uygun olmayacağı gibi olası kontrollerde de Avrupa Birliğinin 94I9IEC ve 1999I92IEC direktifleri ile yukarıda belirtilen yönetmelik ve 26.12.2003 tarih ve 25328 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Çalışanların Korunması Hakkında Yönetmelik” hükümlerine aykırılık oluşturacaktır. Ayrıca, itfaiye teşkilatları ve sigorta kuruluşları da kullanılacak malzemelerde bu özellikleri aramaktadırlar.

İthalat ve satışını yapmakta olduğumuz bu ürünler YANICI ve PATLAYICI GAZ ORTAMLARINDA, RAFİNERİLERDE, DOLUM TESİSLERİNDE ve buna benzer patlayıcı gazların sürekli mevcut olduğu KİMYA, İLAÇ, BOYA, KOZMETİK ürünlerinin imalat ve depolamasını yapan işletmelerde güvenle kullanılmaktadır.EX-PROOF AYDINLATMA ARMATÜRLERİ ve ANAHTARLARI, START STOP ve ACİL STOP BUTONLARI, EXPROOF ÇAKAR İKAZ, SİREN, TELEFON ve EL FENERLERİ, EX-PROOF KABLO RAKORLARI ve BAĞLANTI PARÇALARI, İRTİBAT KUTULARI ve PANOLAR, EX-PROOF TANK TOPRAKLAMA CİHAZLARI, EX-PROOF MOTORLAR, EX-PROOF DUVAR TİPİ, KANAL TİPİ, ÇATI TİPİ ve SANTRİFÜJ TİPLİ FANLAR v.b, ithal ve satışını yapmakta olduğumuz ürünlerin bir kısmını oluşturmaktadır. Ex-proof fanlar, ürünün tamamını (motor, pervane, komple akuple) kapsayacak şekilde ATEX sertifikalıdır.

Exoroof Marketing, yukarıdakileri de kapsayan geniş ürün yelpazesi ve stoklu ürünleriyle müşterilerine en iyi hizmeti sunmakta, gerektiğinde malzeme keşfi, seçimi, montaj ve uygulama alanlarının belirlenmesi hususlarında da teknik destek vermektedir.

EX-PROOF NEDİR? Explosion Proof kelimesinin kısaltması olup, teknik anlamda “Patlayıcı ve Tehlikeli Ortamlarda ATEX belgeli elektrik ürünlerini” ifade etmektedir.

ATEX NEDİR? Atmosphere ve Explosive kelimelerinin kısaltılmış halidir. Muhtemel Patlayıcı Ortamlarda Çalışan Teçhizat ve Sistemlerle ilgili olup 94I9IAT Direktifi şeklinde geçmektedir. Avrupa Birliği kuruluşlarının, patlayıcı atmosfere sahip alanlarda, patlama riskine karşı çalışanları korumak için oluşturduğu direktiflerdendir. Temmuz 2003 itibariyle uygulanmaktadır.